Sáronské ostrovy

Sáronské ostrovy (nebo také Argosáronské ostrovy) jsou Egejské ostrovy, pojmenované po Sáronském zálivu, ve kterém se nacházejí. Hlavními obydlenými ostrovy jsou Salamina, Egina, Angistri a Poros. Někdy bývají do skupiny těchto ostrovů řazeny i Hydra, Dokos a Spetses, které již ve zmiňovaném zálivu neleží.

Všechny Sáronské ostrovy jsou spojeny trajektem s přístavem Pireus, Aténami i s místy na Peloponéském poloostrovu.

Cesta na ostrov Egina z přístavu Pireus trvá cca hodinu a půl. Nachází se zde mnoho rybích restaurací, barů, kaváren, ale také pláže, a to vše tvoří ideální místo pro rodinnou dovolenou.

Chrám Afaia, Ostrov Egina

Poros je půvabný ostrov ležící velmi blízko Peloponésu. Najdete zde malý rybářský přístav Galatas, mnoho písečných pláží, klášter Zoodochou Pigis a spoustu citronovníků.

Na ostrově Spetses můžete obdivovat mnoho neoklasicistních budov, které vám umožní nahlédnout do minulosti ostrova. Díky zeleným kopcům a borovicovému porostu je Spetses vyhledávaným cílem milovníků turistiky.

Při procházkách po ostrově Hydra si jistě všimnete tradičních domků a míst, která jsou vhodná pro relaxování. Po ostrově se nesmí jezdit autem.

Díky výhodné poloze jsou Sáronské ostrovy navštěvovány během celého roku. Jsou snadno dosažitelné z řecké pevniny, proto je možné si na ně udělat i pouze jednodenní výlet. Zvláště Salamina je oblíbeným výletním místem Atéňanů i návštěvníků řeckého hlavního města.

©2024 Egejské ostrovy Cestování.cz